نکات طلایی آموزش حصار کشی کشاورزی و دامداری

در مورد آموزش نکات طلایی حصارکشی و فنس کشی باغ و مزرعه پرورش دام و طیور به بررسی 4 نکته اصولی خواهیم پرداخت و در قدم اول باید بدانید که سرمایه گذاری برای این پروژه یکبار و دقیقا بدون اشتباه باید صورت بگیرد تا نه تنها موجب چندباره کاری شود بلکه از هزینه های اضافی و حتی شکست پروژه جلوگیری شود.هدف اصلی در حصار کشی و اجرای فنس مضاف بر مشخص شدن حدود مالکیت، تامین امنیت پروژه می باشد.در این مقاله با ارائه نکات طلایی از کارشناسان مجرب راه اندازی مزارع و دامداری ها کمک گرفته شده است و در واقع با هدف انتقال تجربیات این عزیزان منتشر شده است.

آموزش حصارکشی مزرعه شترمرغ
آموزش حصارکشی و اجرای فنس پرورش شترمرغ
  • محاسبه صحیح متراژ مزرعه در حصارکشی

این مرحله از حصارکشی باید به درستی انجام شود تا متراژ صحیح به فروشنده توری حصاری اعلام شود و در صورت نیاز به مشاوره و برآورد هزینه بتوان به داده های حاصل از اندازه گیری استناد کرد.نکته مهم در این مرحله اینست که باید بدانید که چه میزان از زمین مورد نظر و آن هم به چه صورت می خواهید حصارکشی و فنس کشی کنید.

حصارکشی اصولی در دامداری
یادگیری حصارکشی فلزی برای پرورش بز و گوسفند و گاو

اگر فقط دورتادور مزرعه مورد نظر است باید محیط زمین را اندازه گیری کنید اما در اکثر اوقات نیاز است که بخش هایی نیز در داخل محوطه تفکیک شوند.فرضا در پروژه های پرورش پرندگان بجز بخش اصلی باید قسمتی برای نگهداری جوجه ها که مجزا باشد در نظر گرفته شود.

شیوه اجرای حصارکشی و فنس مرغداری
شیوه اصولی حصارکشی و اجرای فنس مرغداری

در مورد محاسبه محیط باید مقداری وارد ریاضیات و هندسه بشوید و فرمول های محاسبه اشکال مختلف را بدانید که چند نمونه را برایتان آورده ایم:

محیط مربع = ۴ × یک ضلع

محیط مستطیل = ۲ × ( طول + عرض)

محیط مثلث = مجموع سه ضلع

محیط دایره = شعاع × عدد پی (3/14)×2

  • محاسبه میزان ارتفاع دیواره فنس و حصار

در این مرحله با توجه به نوع پروژه که کشاورزی است یا دامپروری و یا حتی گلخانه با توجه به نوع کاربری باید ارتفاع را بررسی و محاسبه کنید. در این مرحله باید ایمنی را در اولویت کار خود لحاظ کنید.به عنوان مثال در مورد پروژه های گلخانه ای با توجه به بحث محاسبه انرژی ارتفاع مناسب جهت تهویه بسیار حائز اهمیت است.این ارتفاع همان دیواره های کناری را برای شما تعبیه می کند که امکان اجرای ارتفاع های بیش از 2 متر از مزیت های فنس کشی می باشد به مانند آنچه که در زمین های بازی در استادیوم ها مشاهده می کنید.

محاسبه ارتفاع حصارکشی و اجرای فنس مهندسی شده
آموزش اندازه گیری دقیق برای حصارکشی و فنس باغ
  • خرید و مشاوره با کارشناسان

در این مرحله با دانستن اندازه های لازم و اطلاعات محاسباتی می بایست با کارشناسان مجرب جهت خرید وارد مشاوره و مذاکره شوید و برآورد هزینه با نوع جنس توری حصاری و نحوه اجرای صحیح نیز در این مرحله انجام می شود.

با توجه به نوع پروژه مشخص می شود که چه نوع توری حصاری با چه سایز چشمه ای مناسب می باشد که در نهایت برای اجرا نیاز به نصب میله های افقی به عنوان ستون در چه فواصلی است که این مورد از مهمترین نکات طلایی حصارکشی و فنس کشی می باشد.

  • اجرای صحیح حصارکشی

در این مرحله اجرای حصارکشی باید توسط افراد مجرب انجام شود که البته کاری بسیار کم هزینه و با صرف وقت کم است.جا زدن درست و دقیق لوله هایی که نقش ستون را دارند از مهمترین نکاتی است که باید در این مرحله به آنها دقت شود.بتن ریزی جهت محکم کردن لوله های ستون در زمین باید بدرستی انجام شود و تا زمانیکه بتن کاملا خشک نشده تا ثبات لوله-ستون را تامین کند نباید اقدام به نصب حصار کنید که این مورد از نکات اصولی در روند حصارکشی و فنس کشی می باشد.

انتخاب لوله فلزی مناسب برای ستون حصارکشی
انتخاب درست و هوشمندانه برای لوله ستون در فنس کشی باغ

پس از خشک شدن بتن و ثبات کامل ستونها برای نصب توری حصاری بهتر است در پای لوله-ستون ها آنرا پهن کنید و کاملا بکشید تا نصب شما بدون نقص باشد.سپس برای اتصال و محکم کردن توری حصاری به لوله-ستونها از مفتول استفاده کنید و برای نصب حداقل 5 بسط مفتولی بزنید تا دوام خوبی داشته باشید.

پیشنهاد می شود در شروع کار ابتدا و انتهای توری را محکم کنید و سپس به سراغ نصب توری به لوله-ستونهای میانی بروید.در این مرحله از آچار جغجغه ای می توانید کمک بگیرید.در صورتی که نصب سیم خاردار هم در پروژه در نظر دارید بهتر است در زمانیکه توری را روی زمین پهن کرده اید نصب سیم خاردار را نیز انجام دهید که این نکته نیز از دیگر نکات طلایی حصارکشی و فنس کشی در مزارع می باشد.

در توران توری کارشناسان مجرب در زمینه حصارکشی پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *